Sakrament Namaszczenia Chorych

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Posługa sakramentu chorych dokonuje się na wyraźne życzenie chorego w domu, szpitalu lub świątyni. W naszej parafii kapłan odwiedza chorych w domach w każdy I-wszy piątek miesiąca lub w razie potrzeby w innym czasie. Chorego należy zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej, w zakrystii.

Przed przybyciem kapłana do naszego domu, gdzie przebywa chory, należy wcześniej przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece (można przygotować dla chorego – w razie potrzeby, szklankę z czysta wodą).