Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie od poniedziałku do czwartku w godz.17.00-18.00 oraz w sobotę w  godz.9.00-10.00

w sprawach pilnych proszę dzwonić pod nr.

tel:95/7468120

W kancelarii parafialnej załatwiane są następujące sprawy:

• realizowane są formalności przed chrztem św., bierzmowaniem, ślubem, pogrzebem,
  • wydawanie metryk czyli świadectwa chrztu św.,
  • zamawianie intencji Mszy św.,
  • przyjmowanie na wypominki,
  • zgłaszanie osób chorych do posługi sakramentalnej,
  • porady duszpasterskie.

Pogrzeb Katolicki

Katolicki pogrzeb przysługuje ludziom wierzącym i praktykującym. Zgodnie z prawem Kościelnym powinien odbyć się w parafii zamieszkania zmarłego.
Przed pogrzebem w kancelarii należy przedłożyć:

1. Zaświadczenie o przyjęciu sakramentów świętych przez zmarłego (sakrament pojednania oraz namaszczenia chorych);
  2. Akt zgonu z U.S.C.;
  3. Pozwolenie ks. Proboszcza, jeżeli pogrzeb ma się odbyć poza parafią.

Wypominki

Imiona i nazwiska zmarłych przyjmujemy w Kancelarii parafialnej lub zakrystii.
Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach jest sprawowana w każdy poniedziałek miesiąca listopada o godz. 17:00.
Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie w dni powszednie po mszy świętej o godz.17.00

Sakrament chorych

Chorych należy zgłaszać do Kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Duszpasterz odwiedza chorych w pierwsze piątki miesiąca od godz.16.00.Co miesiąc będzie sprawowana msza święta w domu chorego (co miesiąc w innym domu)

Intencje Mszalne

Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w godzinach urzędowania w Kancelarii Parafialnej. Można dokonywać rezerwacji terminów Mszy

Sakrament Pokuty

Posługa sakramentalna w konfesjonale sprawowana jest codziennie pół godziny przed mszą świętą.
W pierwszy piątek miesiąca – godzinę przed mszą świętą.