forex trading logo

Sakrament Eucharystii PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2013 20:58

SAKRAMENT EUCHARYSTII

Przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu objęte są dzieci z klasy II szkoły Podstawowej. To przygotowanie rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Odpowiedzialność za to przygotowanie w pierwszym rzędzie odpowiedzialni są rodzice dziecka. Dlatego, winni czynnie włączyć się w bezpośrednie przygotowanie dzieci (spotkania, konferencje itp.).

Na początku klasy II przedkładają katechetce świadectwo chrztu świętego swojego dziecka.

W czasie przygotowania dziecka do I-wszej Komunii św. rodzice winni położyć duży nacisk na duchowe przygotowanie dziecka do przyjęcia tego sakramentu, a nie na oprawę zewnętrzną samej uroczystości!

Sakrament Pokuty.

Przez sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego człowiek otrzymuje nowe życie w Chrystusie. Przechowujemy jednak to życie „w naczyniach glinianych” ( 2 Kor 4, 7). To nowe życie dziecka Bożego może ulec osłabieniu, a nawet można je utracić przez grzech.

Grzech jest przede wszystkim obraza Boga, zerwaniem jedności z Nim. Narusza on równocześnie komunie z Kościołem. Dlatego też nawrócenie przynosi przebaczenie ze strony Boga, a także pojednanie z Kościołem, co wyraża i urzeczywistnia w sposób liturgiczny sakrament pokuty i pojednania.

Rodzice wraz z dzieckiem powinni przygotować się do tego sakramentu i razem w nim uczestniczyć.

Poprawiony: środa, 08 maja 2013 22:03

Wykonał Zdzisław Śledziona 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone