02 czerwca była rocznica I Komunii Św. Za dar Eucharystii dziękowało 8 dzieci.08 czerwca odbyła się doroczna pielgrzymka do Strąpia na wspólną Mszę św. dla kół różańcowych dekanatów Barlinek i Lipiany.

Mszy św. przewodniczył ks. Waldemar Sadowski. W homilii zaznaczył wartość modlitwy różańcowej i konieczność modlitwy za kapłanów. Przed Mszą odbyła się prelekcja p. Krzysztofa Komorowskiego połączona ze świadectwem. Następnie p. Krystyna Urbanowska poprowadziła nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z Mostkowa wyruszyło 21 pielgrzymów. Całość zakończyła się procesją wokół kościoła i poczęstunkiem, który przygotowali mieszkańcy Strąpia i Parafialny Zespół Caritas.