forex trading logo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj48
mod_vvisit_counterTen Tydzień48
mod_vvisit_counterTen miesiąc1057

Today: Gru 17, 2017
Start Caritas

 

 

 

Parafialny Zespół Caritas został reaktywowany w dniu 20.01.2013 r. Komitet założycielski liczył wówczas 5 osób. Dzisiaj Zespół Liczy 11 osób. Oto skład:

1. Magdalena Jóźwiak – opiekun

2.Weronika Maliszewska – skarbnik

3.Kamila Gątarek

4.Wiktoria Jóźwiak

5.Agata Słowiejko

6.Patrycja Pluta

7.Natalia Baranowska

8.Karolina Nowak

9.Dominika Januszko

10.Mirella Mańka

11.Ks. Andrzej Hulka – kierownik

Do zadań Zespołu należy troska i opieka nad rodzinami potrzebującym pomocy. Współpracujemy z Archidiecezjalną Caritas i uczestniczymy w Europejskim programie PEAD. Raz w miesiącu jest rozdzielana żywność rodzinom. Organizowane są także różne zajęcia dla dzieci: paczki świąteczne i wspólna zabawa, zajęcia ze sztuką układania origami, akcja Bryka dla Smyka podczas której zebraliśmy kilka wózków i ubranek przekazując je dla Domu Samotnej Matki. Włączyliśmy się również w organizację Dnia Strażaka 3.05.2013 w Mostkowie. Planujemy zorganizowanie Dnia Dziecka, a także wyślemy 5 dzieci na kolonię w lipcu do Brzózek k. Trzebieży. Troską otaczamy również chorych.

Chociaż jesteśmy grupą młodą, to udało nam się zrealizować sporo dobrych dzieł. Raz w tygodniu mamy zebrania na których padają ważne decyzje, a także rodzą się nowe pomysły.

W naszym logo widnieje hasło ,,Jestem przy Tobie "zaczerpnięte z listu papieża Benedykta XVI. Jesteśmy temu wierni bo Caritas to miłość ogarniająca każdego człowieka, bez względu na pochodzenie, przynależność czy wyznawaną religię.

Mamy swoje miejsce na stronie internetowej Parafii, dzięki czemu będziemy informować o zorganizowanych akcjach, a także chcemy dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Potrzebujemy w naszym zespole wolontariuszy.Członkiem Parafialnego Zespołu Caritas w Parafii pw.św.Antoniego z Padwy w Mostkowie może zostać każdy,kto pragnie podzielić się swoim czasem z potrzebującym bliźnim,pragnie nieść bezinteresownie pomoc starszym ,chorym ,samotnym.


Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los
ludzi starszych, chorych, samotnych, potrzebujących
do włączenia się w naszą działalność.


Tel. kontaktowy: 797364919

konto bankowe:

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii św. Antoniego z Padwy 74-322 Mostkowo 40

GBS Bank:  20 8355 0009 0041 5888 2000 0001

 

Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać

 


Wykonał Zdzisław Śledziona 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone