Na początku Mszy św. Pan Sołtys Roman Wilk powitał przybyłych Gości, Rolników i Mieszkańców Mostkowa. Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Hulka. W homilii poruszył m.in. powołanie człowieka od samego początku, uświęcenie pracy rolnika przez Chrystusa, a następnie wezwał do jedności rolników i z rolnikami. Podczas Mszy śpiewał Zespół Sonata z Mostkowa. Następnie rozpoczął się przy kościele festyn rodzinny od pobłogosławienia chleba dożynkowego i podzieleniem się nim ze wszystkimi. Wystąpił również Zespół Sonata. Dzieci miały dużo przygotowanych atrakcji m.in. jazda na kucu, kule wodne, zjeżdżalnie, gry i zabawy, niespodzianki od Biura Regionalnego Oriflame z Barlinka. Był też przygotowany posiłek. Wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.