Obraz został  ufundowany przez  Państwo    Cecylię i Tadeusza Brockich. Uroczystościom przewodniczył Ks Dziekan kan. dr Franciszek Szydłowski. Podczas homilii ks. kan. Franciszek Szydłowski wspomniał historię różańca i wskazał, że przez Maryję i modlitwę różańcową powinniśmy polecać wszystkie nasze prośby i zmagania, z którymi borykamy się każdego dnia.Po homilii nastąpiło poświęcenie obrazu . Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła podczas której odmówiliśmy różaniec. Ks. Proboszcz na zakończenie wszystkim przybyłym złożył serdeczne podziękowania, a także wszystkim, którzy włączyli się w uroczystość, a w szczególności: Ks. Dziekanowi kan. dr Franciszkowi Szydłowskiemu za odprawienie Mszy św. i wygłoszone słowo Boże, Panu Sołtysowi Tadeuszowi Brockiemu i wszystkim, którzy mu pomagali,Paniom, które upiekły ciasto, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Strażakom z Mostkowa,Osobom, które zorganizowały różne atrakcje dla dzieci, Pielgrzymom, Mieszkańcom Strąpia.