Nasi bliscy zmarli zasługują na pamięć w modlitwie. Właśnie zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. To piękny zwyczaj. Jednak najważniejszą formą pamięci jest modlitwa.  Modląc się w wypominkach za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów i błagamy dla nich o dar nieba.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8.00 w kościele parafialnym, o 10.00 w Strąpiu i o 14.00 na cmentarzu. Możliwość uzyskania odpustu dla zmarłych poprzez spowiedź, nawiedzenie cmentarza i modlitwę w dniach 1-8 listopada. We wtorek, po Mszy św. nabożeństwo do Wszystkich Świętych.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Rozpoczniemy Wypominki. Różaniec za tydzień o 15.00 na cmentarzu w Mostkowie.

ks.prob.Andrzej Hulka