forex trading logo

mod_vvisit_counterTen Tydzień35

Today: Paź 22, 2017
Start

Msza Święta Rozesłania na Campus Misericordiae wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będzie najważniejszym wydarzeniem ostatniego dnia pobytu papieża Franciszka w Polsce. Ojciec Święty jest w naszym kraju od pięciu dni.

Papież przybędzie na Campus Misericordiae około godz. 8.45. Ojciec Święty najpierw poświęci dwa budynki Caritas powstałe w Brzegach dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży. Są to przede wszystkim materialne znaki i miejsca świadczenia miłosierdzia: dom wsparcia dziennego wraz z domem stałego pobytu dla osób starszych „Campus Misericordiae” i centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia”.

Po poświęceniu budynków Caritas, Franciszek przejedzie papamobile wśród wiernych. O godz. 10.00 rozpocznie się Msza Święta Rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W południe Papież odmówi z młodzieżą tradycyjną modlitwę Anioł Pański i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych.

O godz. 17.00 w krakowskiej Tauron Arena odbędzie się spotkanie Franciszka z wolontariuszami ŚDM oraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami.

O godz. 18.15 na lotnisku w podkrakowskich Balicach zaplanowano ceremonię pożegnania papieża Franciszka.

Około 18.30 Franciszek odleci do Rzymu.

info:www.episkopat.pl

Wykonał Zdzisław Śledziona 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone