SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Obowiązki kandydata do sakramentu bierzmowania:

1. Obowiązek udziału we Mszy św. Niedzielnej o godz. 10.00, potwierdzonej w indeksie;

2 Miesięczna spowiedź oraz udział w nabożeństwach okresowych;

4. Udział w spotkaniach w grupach;

5. Udział w katechezach oraz obowiązek prowadzenia zeszytu z lekcji religii;

6. Nienaganne sprawowanie podczas lekcji religii i na spotkaniach w grupach;

7. Gimnazjaliści z klasy III, którzy byli ochrzczeni poza nasza parafią, postarają się dostarczyć AKT CHRZTU z tamtej parafii (oddać katechecie)

Sakrament Bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowana. Przez ten sakrament, chrześcijanin jeszcze ściślej wiąże się z kościołem i otrzymuje szczególna moc Ducha Świętego, przez co stajemy się prawdziwymi świadkami Chrystusa i zobowiązujemy się do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej.

Przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu odbywa się we własnej parafii. Kandydaci z innej parafii, winni przedłożyć zezwolenie od swojego Księdza Proboszcza, na przyjęcie tego sakramentu poza własną parafią. Przygotowaniem objęta jest młodzież z gimnazjum. Kandydaci do bierzmowania w ostatnim roku przygotowania, przedstawiają świadectwo chrztu św. z parafii, gdzie przyjęli ten sakrament.