foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

 

 

Parafialny Zespół Caritas został reaktywowany w dniu 20.01.2013 r. Komitet założycielski liczył wówczas 5 osób. Dzisiaj Zespół Liczy 11 osób. Oto skład:

 

1. Magdalena Jóźwiak – opiekun

 

2.Weronika Maliszewska – skarbnik

 

3.Kamila Gątarek

 

4.Wiktoria Jóźwiak

 

5.Agata Słowiejko

 

6.Patrycja Pluta

 

7.Natalia Baranowska

 

8.Karolina Nowak

9.Dominika Januszko

10.Mirella Mańka

 

11.Ks. Andrzej Hulka – kierownik

 

 

 

Do zadań Zespołu należy troska i opieka nad rodzinami potrzebującym pomocy. Współpracujemy z Archidiecezjalną Caritas i uczestniczymy w Europejskim programie PEAD. Raz w miesiącu jest rozdzielana żywność rodzinom. Organizowane są także różne zajęcia dla dzieci: paczki świąteczne i wspólna zabawa, zajęcia ze sztuką układania origami, akcja Bryka dla Smyka podczas której zebraliśmy kilka wózków i ubranek przekazując je dla Domu Samotnej Matki. Włączyliśmy się również w organizację Dnia Strażaka 3.05.2013 w Mostkowie. Planujemy zorganizowanie Dnia Dziecka, a także wyślemy 5 dzieci na kolonię w lipcu do Brzózek k. Trzebieży. Troską otaczamy również chorych.

 

Chociaż jesteśmy grupą młodą, to udało nam się zrealizować sporo dobrych dzieł. Raz w tygodniu mamy zebrania na których padają ważne decyzje, a także rodzą się nowe pomysły.

 

W naszym logo widnieje hasło ,,Jestem przy Tobie "zaczerpnięte z listu papieża Benedykta XVI. Jesteśmy temu wierni bo Caritas to miłość ogarniająca każdego człowieka, bez względu na pochodzenie, przynależność czy wyznawaną religię.

 

Mamy swoje miejsce na stronie internetowej Parafii, dzięki czemu będziemy informować o zorganizowanych akcjach, a także chcemy dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Potrzebujemy w naszym zespole wolontariuszy.Członkiem Parafialnego Zespołu Caritas w Parafii pw.św.Antoniego z Padwy w Mostkowie może zostać każdy,kto pragnie podzielić się swoim czasem z potrzebującym bliźnim,pragnie nieść bezinteresownie pomoc starszym ,chorym ,samotnym.


Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los
ludzi starszych, chorych, samotnych, potrzebujących
do włączenia się w naszą działalność.

 

 

Tel. kontaktowy: 797364919

 

konto bankowe:

 

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii św. Antoniego z Padwy 74-322 Mostkowo 40

 

GBS Bank:  20 8355 0009 0041 5888 2000 0001

 

Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać

Msze Święte

Kościół Parafialny

Mostkowo

Niedziela: 8.00,12.30

W tygodniu:19.00

sobota 8.00

Kościół Strąpie 

Niedziela:11.00

Kościół Dzikowo

Niedziela:10.00

Kaplica Jedlice

Niedziela: 9.00

 

Módl Się Za Nami

 

Kuria Szczecin

 


Seminarium Duchowne

 

Dziekanat Lipiany

 

OSP MOSTKOWO


Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk